Вино – напій вишуканий. Обираючи колекційні сорти, знаючи правила етикету його подачі, цінуючи культуру і елегантність, варто не забувати ще й про правильне зберігання, яке, безсумнівно, впливає на смакові якості і збереження напою.

Саме для цього створені прекрасні на вигляд і високотехнологічні по «начинці» шафи для вина. Їхній вишуканий дизайн додасть додаткової привабливості інтер’єру.

Серед шаф для вина дуже популярна класика: коли використовується натуральний матеріал – високоякісне дерево. Адже модель у такому виконанні ідеально впишеться в класичний інтер’єр.

Шафи для вина від німецького виробника Günter & Hauer підійдуть навіть найвибагливішим цінителям благородного напою. Необхідно лише розібратися в особливостях і технічних нюансах цих видів техніки.

Особливості шаф для вина

Корпус високотехнологічних класичних шаф виготовлений із натурального дерева. Це може бути американський дуб або інше міцне, щільне дерево. Також зустрічаються моделі, що відзначаються більш сучасним дизайном у стилі модерн. Вони створені з використанням металу або ж пластика.

Шафа для вина може бути будь-яких габаритів, залежно від місткості. Іноді виріб обладнується спеціальними дегустаційними полицями, привабливим освітленням.

Колірна гамма буває різною, але популярними залишаються натуральні, природні кольори: від світло-бежевого до насиченого коричневого («махагон», «світлий дуб», «вишня») і навіть чорного.

Сучасні моделі (у випадку з Günter & Hauer – всі) управляються за допомогою міні-комп’ютера, який забезпечує більш надійний контроль температури.

Дизайн дуже важливий, але не менш важливі технічні параметри.

Вибір шафи для зберігання вина

Обираючи шафу, варто звертати увагу на кілька критеріїв, що визначають її можливості.

Вона повинна:

  • зберігати оптимальний рівень вологості;
  • підтримувати необхідний температурний режим;
  • забезпечувати доступ свіжого повітря до шафи – жодних сторонніх запахів;
  • виключати вібрацію.

Кожна шафа для вина має певну місткість, що вимірюється кількістю пляшок. Виробники пропонують різні обсяги. Не виняток – продукція Günter & Hauer: вибір широкий. Є моделі на 18 пляшок, а є на 288. Можна зупинитися на будь-якому варіанті, який сподобається вам зовні, підійде по місткості та технічним характеристикам.

Оптимальна вологість повітря, на думку більшості експертів, від 65 до 80 відсотків. При таких умовах забезпечується нормальне збереження пробок: вони не висихають і не пліснявіють.

Якщо шафа обладнана склом, а зазвичай так і є, то воно має бути тонованим, щоб не пропускати ультрафіолетових променів, які негативно впливають на збереження вина.

У шафі для зберігання вина критично важливим є правильний температурний режим.

Навіть найменші перепади температури можуть прискорити/уповільнити біохімічні процеси, що відбуваються при дозріванні вина. Порушення температурного режиму може призвести до «захворювання» цінного напою.

Важливо пам’ятати, що різні вина потребують індивідуальної температури зберігання. Багато експертів сходяться на думці, що 10-12 °С – оптимальна температура для більшості випадків. Виняток становлять десертні вина: для них ідеальні умови – 14-16 °С. Біле і червоне вино зберігають при однаковій температурі, але подають – при різній.

Більшість моделей Günter & Hauer дозволяють утримувати колекцію в діапазоні температур від 5 до 22 градусів Цельсія.

Важливо витримати правильну температуру подачі вина до столу. Різні види найкраще смакують при дещо різних температурах, які можуть відрізнятися від температури зберігання. Безпосередньо перед вживанням вина дозвольте температурі піднятися або впасти до потрібної:

  • рожеві і сухі білі вина: 8-14 °С
  • ігристі вина і шампанське: 6-8 °С
  • легкі червоні вина: 13 °С
  • насичені червоні вина: 15-19 °С

Шафи для вина бувають двох типів: кліматичні або температурні. Чудово, якщо режимів кілька, і вони розділені на зони. Тоді зручно зберігати вино декількох сортів окремо (залежно від рекомендованої температури), можна охолоджувати напої перед безпосередньою подачею до столу.

Важливо, щоб шафа для вина була оснащена антивібраційною системою компресора, оскільки вино любить спокій. Крім того, слід звертати пильну увагу на клас енергоспоживання.

Також шафи можуть бути обладнані замком, а іноді – сигналізацією, яка інформує вас в тому випадку, якщо буде порушений температурний режим всередині (наприклад, в разі механічного пошкодження шафи ззовні).


Таким чином, обираючи шафу для вина в інтернет магазині Günter & Hauer, необхідно звертати увагу на її дизайн, технічні параметри і функціональність.