Кухонна витяжка – невід’ємний елемент будь-якої сучасної кухні.

Класифікуються вони по принципу очищення повітря, по вигляду, по методу кріплення, дизайну, формі. Кожна з них має свої переваги і особливості роботи, але всі вони створені з однією метою: зробити повітря в приміщенні свіжим і чистим.

Чималим попитом серед покупців користуються острівні витяжки: вони ідеально вписуються в сучасні дизайнерські рішення, а також виконують свої функції з максимальним ефектом.

У чому особливості острівної витяжки?

Острівна витяжка – це окрема конструкція, що оснащена повітроводом і кріпиться до стелі. Особливістю її є те, що підходить вона тільки до кухонних гарнітурів типу «острова», коли основна робоча зона разом із варильною поверхнею і духовкою розташовуються в центрі кухонного приміщення.

Як правило, у витяжках острівного типу закладено безліч функцій, які забезпечують зручність експлуатації. У порівнянні з іншими видами цих приладів, острівні витяжки можуть використовуватися не тільки в домашніх умовах. Нерідко вони встановлюються і на виробництвах:

  • у ресторанних кухнях
  • у кондитерських цехах
  • у промислових харчових цехах

За принципом дії витяжки острівного типу можуть бути:

  • витяжними (відпрацьоване повітря виводиться із приміщення завдяки спеціальному повітроводу)
  • рециркулярними (пристрій, по суті, можна назвати повітряним фільтром, який всмоктує забруднене повітря, очищає його до початкового стану і повертає до приміщення)
  • комбінованими (поєднує в собі обидві функції)

Форми острівних витяжок

Ще зовсім недавно всі витяжки острівного типу умовно можна було розділити на три основні види.

Плоскі панелі. Їх перевага в тому, що вони здатні візуально полегшувати кухонний простір і виглядати майже невагомими. Завдяки телескопічній конструкції їх можна опустити нижче або підняти майже до стелі, а їх форми можуть бути круглими, квадратними, овальними.

Купольні витяжки використовують для великих кухонних просторів. Дизайн таких приладів і потужний двигун дозволяє ефективно очищувати все повітря над плитою.

Вигнуті панелі. Вони являють собою щось середнє між плоскими і купольними витяжками і здатні комбінувати в собі їхній функціонал.

Але сьогодні їх набагато більше, оскільки фантазія дизайнерів інтер’єру і виробників дійсно не знає меж!

Особливості вибору острівної витяжки

Купуючи витяжку для кухні острівного виду, слід звертати увагу на три основних критерії.

  • продуктивність
  • рівень шуму
  • габарити приладу

Рівень шуму – важливий фактор. Він залежить від продуктивності витяжки. Найбільш дорогі моделі мають потужність від 1000 куб.м/год і шумність не більше 50 дБ. Габарити ж кухонної витяжки повинні відповідати розміру конфорки.


Обираючи острівну витяжку Günter & Hauer, ви отримуєте сучасний привабливий елемент вашої кухні, високу потужність та низький рівень шуму.