Практично не залишилося турбот по господарству, які ми виконуємо вручну. Так і посудомийні машини допомагають справлятися з горами посуду після масштабних вечерь або скромних домашніх обідів. У статті розберемо критерії вибору цього побутового приладу, після чого ви без проблем зможете купити оптимальну по комплектації і витраті електроенергії посудомийку.

1. Тип установки

Тут доведеться вибирати між повно- і частково вбудованими.

Перший варіант повністю приховується під фасадом кухонного гарнітура. Панель управління посудомийки знаходиться на торці дверцят. У цьому й полягає її основна особливість – управляти можна тільки при відкритих дверцятах. Такий варіант обирають для стильних дизайнерських кухонь, де всі прилади необхідно приховати під фасадом. Посудомийні машини Günter & Hauer відносяться якраз до повністю вбудованих.

Частково вбудовані посудомийні машини не зливаються з гарнітуром. Тут панель управління легкодоступна. Якщо ви не переслідуєте цілі за всяку ціну досягти дизайнерської досконалості, можна обрати частково вбудовану техніку.

2. Місткість

Вимірюється в максимальній кількості комплектів посуду: глибока і дрібна тарілка, чашка, блюдце та 2 столові прибори. Зауважте, що каструлі і сковорідки не є частиною комплекту. Тому варто вибирати посудомийку місткістю більшою, ніж необхідно.

Так місткість на 6 комплектів підійде для сім’ї із 2-3 людей, у яких маленька кухня. Ширина побутового приладу складе близько 60 см, а висота – 50 см. 8-12 наборів посуду – вибір сімей із 4-6 осіб. Габарити по ширині залишаються тими ж, а висота може досягати 80 см. Машини від 14 до 17 комплектів купують в будинки для дуже великих сімей і навіть в кафе або маленькі ресторани.

3. Програми

У бюджетних варіантах Ви зустрінете 4 базові режими:

 • нормальний
 • інтенсивний
 • швидкий цикл
 • попереднє замочування

Дорожчі посудомийки більш комфортні, оскільки мають:

 • спеціальні тримачі для келихів
 • систему LiftUp – регулювання положення верхньої корзини для зручного розміщення сковорідок та каструль
 • відстрочка запуску
 • режим делікатного миття
 • біопрограми та автоматичні програми під різний тип посуду
 • економічний режим для слабко забрудненого посуду
 • різноманітні температурні режими

4. Захист від протікання

Практично у всіх сучасних посудомийних машинах є захист від протікання – функція Aqua Stop. Цей захист може бути повним або ж частковим. У першому випадку при зайвій кількості води або пошкодженні шланга подача води автоматично припиняється. У другому – подача зупиняється при переповненні рівня в піддоні.

5. Витрата води та електроенергії

Якщо у вас встановлений лічильник води, то посудомийна машина допоможе знизити її витрати приблизно на 8 «кубів» у рік (8 000 літрів) у порівнянні з ручною мийкою посуду! При цьому техніка, яка витрачає до 5 000 л води щорічно, вважається економічною. Взаємозалежно: чим більше витрачається води – тим вищі витрати електрики. Найоптимальніше енергоспоживання посудомийок маркується символами А+ та А++. Моделі Günter & Hauer належать до цих класів.

6. Рівень шуму

Він варіюється від 38 дБ до 55 дБ. Негучними вважаються побутові прилади зі спеціальною ізоляцією і рівнем шуму до 50 дБ. Все, що вище – не варіант для сім’ї з маленькою дитиною або тих, хто любить тишу.

7. Режим сушіння

Він буває конденсаційним (статичним), коли посуд обполіскується гарячою водою і висихає за рахунок залишкового тепла, або турбо. При ньому вентилятор обдуває вміст теплим повітрям. Такий тип сушіння зустрічається в дорожчих посудомийках, проте в більшості випадків у ньому немає гострої необхідності.

8. Клас мийки

Від нього залежить ступінь чистоти посуду. Необхідно обирати варіанти з маркуванням А. Хоча класи В і С сьогодні практично не зустрічаються…

Для установки посудомийної машини в комплекті поставляються всі необхідні елементи. Але якщо Ви ніколи раніше не мали з цим справи, варто викликати фахівця. Пам’ятайте про засоби, що пом’якшують воду. При використанні спеціальних миючих таблеток 3 в 1 чистити фільтри приладу доведеться значно рідше.


У відповідному розділі нашого офіційного інтернет магазину обирайте оптимальний варіант посудомийної машини Günter & Hauer для поки ще маленької або ж вже великої родини.